Dzień Metalowca w SP227

Dzień Metalowca w SP 227

Kalendarz pełen jest różnorodnych świąt: poważnych, zabawny, absurdalnych. A skoro 29 marca obchodzony był Dzień Metalowca, postanowiliśmy go uczcić koncertem heavy metal! Specjalnie z Łodzi przyjechali do nas muzycy z grupy Broken Resistance i zagrali koncert na sali gimnastycznej. Z pewnością nie jest to łatwa muzyka, ale okazało się, że świetnie nadaje się do wspólnej zabawy. Bardzo ciekawe były też heavy metalowe wersje piosenek dla dzieci. Odgadniecie jaka to melodia czasem było wyzwaniem, bo nawet zwykły "Wlazł kotek na płotek" czy "Pszczółka Maja" w tej wersji brzmiało zupełnie inaczej! Podczas koncertu było wiele konkursów i zabaw w których dzieci wygrywały pamiątkowe koszulki z logo grupy Broken Resistance. Na koniec zaś dzieci mogły same zagrać na instrumentach. Dzięki temu odkryliśmy wśród uczniów szkoły kilka prawdziwych talentów perkusyjnych i gitarowych! To spotkanie pozwoliło nam wszystkim usłyszeć jak różnorodna jest muzyka i przekonać się, że metal da się lubić!

Bardzo dziękujemy grupie Broken Resistance za przyjazd do nas, a p. Jagodzie Chmielewskiej za zorganizowanie koncertu.

Anna Kobus