Enjoy My Origin

Nauka, zabawa, dużo śmiechu i ciekawość to słowa najpełniej opisujące zajęcia prowadzone przez Anh i Levana- wolontariuszy realizujących projekt Enjoy My Origin w naszej szkole. Przez cały tydzień praktykanci przybliżali nam specyfikę swoich krajów, zaznajamiali z wietnamskimi i gruzińskimi zwyczajami oraz normami.

Uczniowie SP 227 udowodnili, że są ciekawi świata i otwarci na nowe kultury, a co najbardziej istotne, to fakt, że zarówno młodsze jak i starsze dzieci chętnie próbowały swoich sił w porozumiewaniu się z naszymi gośćmi w języku angielskim.

Oto wrażenia Jakuba Skierkowskiego (VIb) oraz Michała Dobosiewicza (Va) z Enjoy My Origin:

Nowoczesna Szkoła

„W dniach 10 – 14 lutego br. Szkołę Podstawową nr 227 im. kpt. Lucyny Hertz przy ulicy Astronautów 17 odwiedziło dwoje wolontariuszy – studentów z Gruzji i Wietnamu. Przyjechali oni w ramach projektu EMO, czyli „Enjoy my origin”. Jest to międzynarodowy projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych, którego celem jest przełamywanie barier językowych poprzez bezpośredni kontakt i interaktywną naukę języka obcego. Dzięki niemu uczniowie mieli szansę poznać zwyczaje i kultury innych krajów bez konieczności dalekich podróży.

Lekcje prowadzone były w języku angielskim w ciekawy i aktywny sposób. Uczniowie nie używali książek, nie odpowiadali przy tablicy, za to uczestniczyli w rozmaitych, nieznanych im dotąd zabawach. Skosztowali cukierków ryżowych oraz gruzińskiego przysmaku, odpowiednika znanego nam „Snickers’a”. Levan i Anh doskonale zintegrowali się ze społecznością szkolną, a w szczególności z Szymonem ( VIa) i Marlonem( Va), u których gościli. Wolontariusze chętnie brali udział w naszych szkolnych uroczystościach, a w dowód sympatii  uczniów skosztowali soku z cytryny, który mieli także wypić nauczyciele wyróżnieni Orderem Uśmiechu

Była to bardzo interesująca i pouczająca przygoda. Ten wyjątkowy tydzień minął bardzo szybko, wzbogacił uczniów o nowe doświadczenia, pozostawiając wiele refleksji. Z pewnością pomysł międzynarodowego wolontariatu w SP227  będzie kontynuowany w przyszłości!".

Jakub Skierkowski, kl. VIb

Wolontariusze ze świata w Szkole Podstawowej 227

„W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi gościliśmy w naszej szkole niezwykłych ludzi. Przyjechała do nas Anh z Wietnamu oraz Levan z Gruzji w ramach projektu AISEC - Enjoy My Origin. Nasi goście przygotowali cykl prezentacji i wykładów o państwach, z których pochodzą. Mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, poznać kulturę i zwyczaje panujące w ich rodzinnych stronach.

Lekcje języka angielskiego z wolontariuszami pozwoliły nam sprawdzić, w jakim stopniu potrafimy komunikować się w obcym języku. Uświadomiły nam również jak bardzo przydatna jest znajomość języka angielskiego. Lekcje odbywały się w nietypowy sposób, ponieważ nasi goście organizowali nam różne gry i zabawy po angielsku. Próbowali też mówić po polsku, co było wesołą odmianą w nauce. Było to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie i mam nadzieję, że w kolejnych latach naszą szkołę znowu odwiedzą ciekawi ludzie."

Michał Dobosiewicz, kl. Va