Konkurs ekologiczny

Dnia 08 kwietnia 2014r. w  Szkole Podstawowej nr 227 odbył się I etap konkursu na Najciekawszy Strój Ekologiczny, w którym brali udział uczniowie kl. IV-VI.

Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektowanie strojów z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i wyobraźnią. Stroje były ciekawe, kolorowe i precyzyjnie wykonane. Niektórzy projektanci skorzystali z usług wspaniałych modelek.

Pierwsze miejsce zajął  Damian Wasiak z kl. Va za doskonały pomysł stroju farmera wykonanego z papieru pakowego i gazet. Jury zachwyciło się wspaniałym kapeluszem i oryginalnymi sandałami.

Drugie miejsce przypadło ex aequo: Martynie Zarzyckiej z kl. IVa  za „małą czarną”  i korale z korków od napojów oraz Igorowi Starędze z kl. Va za kombinezon eko strażnika, wykonany z folii, tektury, nakrętek oraz naturalnego sznurka.

Trzecie miejsce to wspaniała sukienka Weroniki Widomskiej reprezentantki kl. VIb. Kreacja została zrobiona z pomysłowo zwiniętych gazet w rulony połączonych sznurkiem i ozdobionych biżuterią z płyt CD.

Na uwagę zasługuje również wysmakowana, elegancka sukienka Agnieszki Szymańskiej zrobiona z szafirowego worka ozdobiona gustownymi różyczkami. Całość podkreślał bardzo pomysłowo stworzony z delikatnej siateczki szmaragdowy szal.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną zabawę. Gratulujemy  kreatywności i talentu oraz życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

Igor Staręga