Konkurs "Mam talent" w SP 227

Uczniowie z klasy 5 w SP 227 przy ul. Astronautów 17 samodzielnie zorganizowali i przeprowadzili konkurs "Mam talent". Celem było pobudzenie kreatywności szkolnej społeczności oraz odkrycie młodych talentów.

Natalia Keber, Zofia Siennicka, Marlon Masłowski i Igor Staręga przy wsparciu Grzegorza Wardeckiego z kl. 6 napisali regulamin, zebrali zgłoszenia i... zrobili świetną imprezę, która na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników. Na początek czworo nauczycieli (laureatów plebiscytu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski) odebrało Ordery Uśmiechu - jednak nim je wręczono, musieli wypić szklankę soku z cytryny. Milena Bojarczuk, Marlena Sagalska-Pomaska, Aneta Słysz oraz Włodzimierz Romańczak dzielnie sprostali wyzwaniu i zgodnie z tradycją orderu wypili sok z uśmiechem!

Następnie uczniowie klas 1-6 wystąpili ze swymi programami. Był śpiew (także w języku angielskim!), recytacje wierszy, kabaret (ze świetnymi żartami i scenkami rodzajowymi - lekcja matematyki zebrała burzę oklasków), sztuczki magiczne, akrobatyka i taniec. Okazało się, że w szkole mamy masę talentów - także organizacyjnych, bo zrealizowanie tak dużego projektu wymagało sporo czasu i współpracy między uczniami. Wspaniale też pomagali sobie uczniowie z różnych klas pokazując, że uczniowie naszej szkoły potrafią być dla siebie prawdziwym wsparciem.

Jury w składzie: Milena Bojarczuk, Ewa Bobrowska-Korolko, Włodzimierz Romańczak wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - Pola Dzienisiuk kl.6b- śpiew
I miejsce - Gabriela Polak kl.1 - recytacja
II miejsce - Jakub Skierkowski kl.6b - śpiew
II miejsce - Aurelia Obrochta kl.4 - taniec
III miejsce - Karolina Francuzik kl.6a - śpiew

Gratulujemy wszystkim uczestnikom występów odwagi, pomysłowości i talentów!

Klasa 5 otrzymała puchar przechodni "Klasy z klasą" - najważniejszą nagrodę w SP 227 przyznawaną za wyjątkowe osiągnięcia w życiu szkolnej społeczności. Dotychczasowymi laureatami pucharu była kl. 6b za świąteczne ozdobienie klasy.