Konstytucja 3 maja w SP227

Konstytucja 3 Maja w SP 227

Dnia siódmego maja 2014 roku w naszej szkole odbyła się akademia zorganizowana z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali uczniowie klas V-VI.
      Akademia miała formę przedstawienia słowno – muzycznego. Uczniowie wcielili się w role ważnych osób obradujących na Sejmie Wielkim. Chór wzbogacił atmosferę uroczystości pięknymi pieśniami o charakterze patriotycznym.
     Widzowie z ciekawością oglądali akademię.  Aktorzy doskonale się przygotowali, dlatego była to ciekawa lekcja historii!

Jakub Skierkowski
                                                                                                          Kl..6B