Lekcja w teatrze

9 stycznia 2014r. uczniowie klasy 5 odwiedzili Teatr Narodowy w Warszawie. Podczas lekcji teatralnej dowiedzieli się, co znajduje się za  kulisami, jakie znaczenie mają rekwizyty, jak powstaje spektakl. Poznali także historię Teatru Narodowego oraz sylwetki twórców z nim związanych. Uczniowie "podglądali" ludzi teatru podczas ich pracy m. in. techników scenicznych, zespół pracowni dekoracji, oświetleniowców.... Zrozumieli, jak wiele osób pracuje nad tym, aby przedstawienie można było pokazać widzom. Podczas zajęć przypomnieli sobie podstawowe pojęcia teatralne. Lekcja bardzo im się podobała!

Marlena Sagalska-Pomaska