Lekki tornister

18 września w naszej szkole odbył się apel pod hasłem "LEKKI TORNISTER". Klasa 2 przedstawiła scenkę, w której zbyt obciążony plecak różnymi "przydasiami" uczniów zachorował. Na szczęście Pani Pielęgniarka wiedziała co dolega choremu plecakowi i wyleczyła go.

Podczas apelu pokazano ile niepotrzebnych rzeczy noszą dzieci w tornistrach. Z plecaka wyjmowaliśmy: pluszowe zabawki, skakanki, sznurki, kapcie na zmianę, okulary przeciwsłoneczne, kolorowe kamienie, lalkę, piłkę i wiele innych przedmiotów.

Na zakończenie przedstawienia uczniowie zaśpiewali piosenkę pt. "Piosenka z plecaka" i omówiliśmy wraz z Panią Dyrektor prawidłowe pakowanie oraz odpowiednie użytkowanie tornistrów.