Piknik szkolny "Żyj zdrowo i sportowo!"

W sobotę 7 czerwca odbył się szkolny piknik sportowo-ekologiczny pod hasłem "Żyj zdrowo i sportowo!". Nie zabrakło atrakcji: można było zwiedzić wóz straży pożarnej i przymierzyć strój strażaków, na boisku policja ustawiła miasteczko rowerowe, gdzie można było sprawdzić swe umiejętności, zaś obok ratownicy medyczni uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy. Wiele radości dzieciom sprawił dmuchany labirynt i samodzielnie robione ogromne bańki mydlane. Na stoiskach prac artystycznych można było pomalować buzię, zrobić zwierzątka z balonów lub wykonać dekoracje z różnorodnych materiałów, był też kiermasz ekologicznej biżuterii prowadzony przez rodziców i uczniów z poszczególnych klas.
     Ponieważ pogoda dopisała dużym wzięciem cieszyła się przygotowywana przez dzieci lemoniada. Były lody, grill, ciasta, a przede wszystkim była wspaniała atmosfera! Rodzice wraz z uczniami wzięli udział w warsztatach zumby prowadzonych przez Sis Warsaw - latynoskie rytmy rozgrzały wszystkich! Pani Magdalena Żurek przygotowała konkurencje sportowe dla dzieci, gdzie w formie zabawy można było sprawdzić swe umiejętności i wiedzę - każda z klas dzielnie walczyła o jak najlepsze miejsce na podium! Do zabawy włączyli się też rodzice: trzy drużyny kierowane przez p. Bożenę Wojdę-Gołąbek zmagały się w różnorodnych konkurencjach wymagających sprawności i pomysłowości.
      Dzięki p. Joannie Rudzińskiej oraz p. Monice Samoraj na boisku stanął ekologiczny robot segregujący śmieci: bardzo zainspirował uczniów do zrobienia kolejnego modelu robota! O tym, jak należy dbać o środowisko mogliśmy się przekonać oglądając plakaty zrobione przez uczniów. Był też konkurs fotograficzny oraz wystawa zdjęć z pokazu mody ekologicznej. Na spotkanie zaprosiliśmy mieszkańców oraz dzieci z okolicznych przedszkoli - wszyscy dobrze się bawili i zgodnie uznali, że imprezę koniecznie trzeba będzie powtórzyć!
         Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji pikniku oraz dziękujemy Wydziałowi Sportu Dzielnicy Włochy za ufundowanie medali i nagród. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych osiągnięć sportowych i ekologicznej wiedzy!