Super Polska

Super Polska czyli miejsca wyjątkowe i niezwykłe

W dniu 24 stycznia Anna i Krzysztof Kobusowie (dziennikarze, fotografowie i podróżnicy) zabrali uczniów klas 1-3 w niezwykłą podróż po Polsce. Odkryliśmy, że w naszym kraju jest środek Europy, zaś środek Polski jest w Piątku. Dowiedzieliśmy się, że najstarsze drzewo na ponad 1200 lat (i jest to cis!), najwyższy zegar ma 14 metrów, a najmniejsza książka jest wielkości... ziarnka maku! Wędrowaliśmy po polskich pustyniach, znaleźliśmy wulkan (na szczęście nieczynny!) i zwariowane domki. Bardzo podobały się nam zabawne pomniki: chrząszcza, morświna, psa i... gigantycznego ziemniaka. Wyruszyliśmy też do Pacanowa na spotkanie z Koziołkiem Matołkiem, zjechaliśmy statkiem po trawie pochylnią na Kanale Elbląsko-Ostródzkim i zobaczyliśmy słynną parowozownię w Wolsztynie. Polska naprawdę jest super!