Akcje organizowane przez Szkolne Koło PCK

Październik

• Zachęcaliśmy do udziału w akcji Marzycielska poczta (http://marzycielskapoczta.pl/). Marzycielska Poczta to serwis społecznościowy. Głównym celem działań jest wspieranie chorych dzieci.

Listopad

• Zbiórka darów dla zwierząt przebywających w Schronisku Na Paluchu. 14 listopada zawieźliśmy już część zebranych rzeczy (pokarm, zabawki, koce).
  • Zorganizowaliśmy Kiermasz książki przeczytanej oraz Uczniowską Kawiarenkę. Zebrane pieniądze przeznaczymy na przygotowanie stroików świątecznych dla osób starszych i samotnych mieszkających na pobliskim osiedlu oraz na pomoc wybranej rodzinie w ramach akcji „Szlachetna paczka”. (http://www.szlachetnapaczka.pl/o-projekcie).

Pomysł powołania do życia Uczniowskiej Kawiarenki zrodził się w trakcie "burzy mózgów" szkolnych wolontariuszy. Szukaliśmy sposobu na zebranie funduszy. Chcieliśmy włączyć się do akcji Szlachetna paczka i wspomóc w potrzebie wybraną rodzinę. Nasze działania przyniosły oczekiwany sukces :)

Grudzień

• 6 grudnia przekazaliśmy prezenty w ramach projektu „Szlachetna paczka”. W jedenastu ogromnych kartonach zebraliśmy podarki, które spełniły niektóre marzenia wybranej przez nas rodziny. Spakowaliśmy: pościel, żelazko, blender, pomoce szkolne, biżuterię, kosmetyki, zabawki, odzież, książki oraz produkty spożywcze. Fundusze zebrane podczas Kiermaszu książki przeczytanej okazały się niezwykle przydatne podczas zakupów na „Szlachetną paczkę”.  Wszystkim DARCZYŃCOM bardzo dziękujemy za to, że dołączyli  do akcji, za ogromne zaangażowanie i wielkie serce!!!

• W grudniu zakończyliśmy zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt przebywających w SCHRONISKU NA PALUCHU. Zebraliśmy: ok. 64 kg karmy (50 kg suchej, 14 kg „mokrej”), dwa legowiska, siedem koców, pięć ręczników, piętnaście poszewek, osiem poduszek, trzy dywaniki, siedem kołder, jedenaście zabawek, siedem miseczek, jedną obrożę. Wszystkie rzeczy zostały przekazane do schroniska 14 listopada i 10 grudnia 2013r.
  • Grudzień to miesiąc wyjątkowy. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia wprawiają nas w radosny nastrój. Otaczające zewsząd dekoracje przypominają, że jest to czas wszechogarniającej refleksji nad własnym życiem, czynami i ważnymi sprawami. Postanowiliśmy zatem w tym przedświątecznym okresie obdarować życzeniami, uśmiechem oraz pięknym stroikiem osoby starsze i samotne mieszkające na pobliskim osiedlu. 18 grudnia, po południu, przygotowywaliśmy stroiki, dekorując je najpiękniej jak mogliśmy. Nazajutrz, pełni radości i nadziei, wyruszyliśmy, by piękne świąteczne ozdoby uroczyście wręczyć... Obdarowani niewysłowionymi emocjami, zaskoczeniem oraz podziękowaniami powróciliśmy do szkoły dumni z tego, że podzieliliśmy się radością z innymi, że poczuliśmy magię świąt...

• Kwiecień

Dnia 15 kwietnia, po lekcjach, spotkaliśmy się, aby przygotować stroiki wielkanocne dla osób starszych mieszkających na naszym osiedlu. Atmosfera wspólnej pracy wprowadziła nas w świąteczny nastrój, który w magiczny sposób sprzyjał powstaniu pięknych ozdób świątecznych. Pisanki, bazie, baranki i inne symbole zbliżającego się święta przypominały o odradzającej się co roku nadziei pokonania życia nad śmiercią. Nazajutrz wręczyliśmy własnoręcznie wykonane stroiki wraz z życzeniami , otrzymując w zamian uśmiech i serdeczne podziękowania. Wiemy, że dla takich krótkich chwil warto uczynić wiele... Wielkanoc jest świętem radości, więc trzeba ją nieść tam, gdzie tylko możemy. „Odrobina dobra, okazana drugiemu człowiekowi, lepsza jest niż cała miłość do ludzkości.” R. Dehmel

• Czerwiec