Warszawa dla Syrii

Drodzy uczniowie i przyjaciele SP 227,

Dzięki waszemu zaangażowaniu podczas ekspresowej (jednodniowej!) zbiórki "Warszawa dla Syrii" zgromadziliśmy aż 60 kilogramów rzeczy: ubrań i zabawek dla dzieci uchodźców z Syrii, przebywających w obozie Charmanli w Bułgarii. Wszystkie te rzeczy pojadą z Warszawy tirem i dotrą na miejsce ok. 17 stycznia. Koordynatorem działań jest Maciej Pastwa (www.pastwa.eu) i Stowarzyszenie Lepszy Świat (www.lepszyswiat.org.pl) - na ich stronach możecie zobaczyć jaki jest dalszy ciąg tej akcji.

Według danych z ostatniego raportu Amnesty International, na skutek trwającej od ponad 2 lat wojny domowej, Syrię opuściło ok. 2,3 mln ludzi. To największy exodus od czasów ludobójstwa w Rwandzie i jednocześnie jedna z największych kompromitacji państw zachodnich, w tym przede wszystkim Unii Europejskiej, której członkowie zadeklarowali przyjęcie zaledwie 0,5% syryjskich emigrantów. Polska znajduje się w niechlubnej grupie 18 państw, które w ogóle nie zadeklarowały przyjęcia syryjskich uchodźców.

Dziękuję za wasze otwarte serca i zaangażowanie (a uczniom kl. 5a dziękuję za pomoc w pakowaniu)!

Anna Kobus