Warsztaty TEMAT-KLIMAT

W naszej szkole 17 czerwca 2014r. klasa 5 uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych realizowanych przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej pt. „TEMAT – KLIMAT” w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pn. „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”.
       Głównym celem warsztatów było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej uczniów w zakresie ochrony klimatu oraz kształtowanie postaw przyjaznych środowisku.
         Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, że efektywność energetyczna i walka o obniżenie emisji CO2 są ściśle powiązane z ochroną powietrza i zmianami klimatycznymi. Na problemy z zanieczyszczeniem powietrza i redukcją emisji CO2 odpowiedzią jest rozwój instalacji wykorzystujących Odnawialne Źródła Energii (OZE).

Marlena Sagalska-Pomaska