Wielki Kiermasz Świąteczny

W dniu 11 grudnia w naszej szkole odbył się Wielki Kiermasz Świąteczny. Było to ważne wydarzenie w życiu szkolnej społeczności, gdyż tego dnia rozstrzygnięty został też konkurs na najpiękniejsze świąteczne przybranie klasy. Pomysłowość i zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców przeszła najśmielsze oczekiwania komisji: w salach lekcyjnych znaleźliśmy błękitne niebo, śnieżną zimę, fioletowy kominek, zielonego renifera, energetyczną czerwień, a nawet czekającą na gości Wigilię.

Świąteczne spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczęły Jasełka w wykonaniu uczniów kl. 4 i 5, którzy wspaniale odegrali sceny z Betlejem, zaś kolędy zaśpiewane przez szkolny chór bardzo się wszystkim podobały. Następnie zostali wyłonieni pomysłodawcy nazwy pucharu przechodniego dla zwycięskiej klasy. Tytuł pucharu ufundowanego przez uczniów i wychowawcę kl. 6a otrzymał nazwę "Klasa z klasą" zgłoszoną przez 5 uczniów: Oliwię Gozdawę-Godlewską, Olgę Paramonow, Julię Mitek, Patrycję Chmielewską, Wiktora Wodzyńskiego i Julię Modelewską, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Okazało się, że w tym roku w konkursie na najpiękniej udekorowaną salę zwyciężyła klasa 6b, która wylosowała kolor złoty. Serdecznie gratulujemy! Wyróżnienia za piękne dekoracje otrzymały klasy: 2a (kolor fioletowy) i klasa 6a (kolor niebieski).

Po części oficjalnej rodzice i uczniowie oraz przyjaciele szkoły mogli kupić świąteczne ozdoby wystawione na stolikach klas: wielkim zainteresowaniem cieszyły się dekorowane wstążkami bombki, kartki, stroiki a także... kolczyki z motywami świątecznymi! Podczas aukcji wylicytowano książki z autografami m. in. Marka Kamińskiego, Martyny Wojciechowskiej, Beaty Pawlikowskiej oraz Roberta Lewandowskiego. W "Ministerstwie Kawy" serwowano pyszne ciasta i napoje, nic zatem dziwnego, że tu właśnie toczyło się życie towarzyskie. I choć żal było się rozstać, to na szczęście dekoracje w salach można jeszcze oglądać, a następne rodzinne spotkanie czeka nas podczas pikniku w czerwcu!

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w dekorowanie sal i organizację kiermaszu,        p. Małgosi Pałko za przygotowanie jasełek i oprawę plastyczną, dla p. Ewy Bobrowskiej za przygotowanie jasełek i oprawę muzyczną oraz p. Ani Wasiak za wykonanie dekoracji.

Słowa podziękowań kierujemy też do następujących firm i instytucji:

• Biuro Radcy ds. Kultury i Turystyki Ambasady Turcji
  • Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku