Wizyta pracowników Izby Celnej

W dniu 22 listopada do naszej szkoły przyszli pracownicy Izby Celnej. Opowiedzieli uczniom o swojej pracy oraz o tym dlaczego kupowanie przedmiotów wykonanych z egzotycznych zwierząt jest nieetyczne. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu o tym jak na skutek bezmyślności ludzi giną kolejne gatunki zwierząt.

Dzieci odegrały scenkę, w której jako turyści kupowali przedmioty ze zwierząt, a myśliwy na tablicy skreślał kolejne upolowane zwierzęta, aż nie zostało ani jedno. Uczniowie doszli do wniosku, że największymi winowajcami w ginięciu gatunków nie są sprzedawcy ani myśliwi, lecz turyści kupujący niedozwolone pamiątki.