Artystyczne piątki

W naszej szkole co piątek odbywają się zajęcia artystyczne. Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite. Z pomocą Patrycji Łukaszewskiej dzieci ozdobiły swoje koszulki własnoręcznymi malunkami. Przed świętami wielkanocnymi uczennice z kl 5a wraz z p. Joanną Rudzińską przygotowywały świąteczne dekoracje techniką decoupage oraz stworzyły piękną biżuterię. Rękodzieło zostało pokazane podczas Warszawskich Dni Rodziny - naszą szkołę reprezentowała kl 5a. Kolejne zajęcia artystyczne wypadły tuż przed Niedzielą Palmową. Działo się bardzo wiele!

Robiliśmy palemki do kościoła, bo będzie Dzień Palmowy. Bo jutro jest Niedziela Palmowa. To znaczy pojutrze jest. Braliśmy bukszpan, różne ozdoby, kwiaty z bibuły, bazie i sznurek żeby związać to razem. I jeszcze używaliśmy wstążek, kolorowych jajek i pistoletu z klejem. Mieliśmy też piórka zielone, żółte, fioletowe i różowe, żeby było bardzo ładnie. I nawet pan dyrektor też zrobił palemkę! A na końcu było wielkie sprzątanie! Bo pani Ewelina jest taka miła, że nam pozwoliła posprzątać!

Julia i Julia, kl 1a

Gabrysia, kl 2a

Matylda, kl 3a

Ostatnie spotkanie wypadło z ciepły i słoneczny dzień, zatem wzięliśmy kredę, ściągawki z wymiarami największych zwierząt świata (płetwal błękitny, słoń, żyrafa) i narysowaliśmy je na dziedzińcu przed szkołą. To zupełnie co innego wyobrażać je sobie i zobaczyć jak bardzo są wielkie, gdy się obok nich stanie! Narysowaliśmy też zebrę oraz jednorożca. Nasz dziedziniec wygląda teraz fantastycznie!

Zajęcia artystyczne prowadziły: Ewelina Marcinkowska, Joanna Rudzińska, Patrycja Łukaszewska i Anna Olej-Kobus. Każda osoba chętna do włączenia się w te działanie jest mile widziana!

W projekcie budżetu partycypacyjnego na 2016 rok został złożony wniosek na realizację Artystycznych Piątków w naszej szkole, podczas których będziemy się dzielić wiedzą i doświadczeniem z wszystkimi chętnymi. Zapraszamy do głosowania na ten projekt w dzielnicy Włochy.

Joanna Rudzińska