Barwy muzyki

„Barwy muzyki” to tytuł pierwszego koncertu, który odbył się 10 września w naszej szkole.Artyści, których gościliśmy, przedstawili nam różne rodzaje muzyki klasycznej. Mogliśmy przenieść się naszą wyobraźnią do Hiszpanii i Włoch (arie operowe), wczuć się w klimat polowania (sygnały myśliwskie na rogu), czy klaskać w rytm marsza. Ciekawe impresje na misach i gongach wprowadziły nas w nastrój tajemnicy i baśni. Odważniejsi z uczniów mogli samodzielnie spróbować sił w grze na instrumentach.Dowiedzieliśmy się, że muzyka potrafi kierować naszymi nastrojami. To bardzo cenne wrażenia i wiedza.

A oto, co o koncercie powiedzieli nasi uczniowie:

..."Koncert bardzo mi się podobał, ponieważ poznałam nowe dźwięki i instrumenty"... Julia Nalazek z klasy 4

..."Najbardziej podobała mi się gra na rogu. Jestem zadowolona, że mogłam wziąć udział w tym koncercie"...
Martyna Kowalska z klasy 4

..."Moim zdaniem koncert był bardzo ciekawy, ponieważ można było poznać nietypowe instrumenty muzyczne oraz posłuchać muzyki „na żywo"... Marta Krzyżanowska z klasy 4

..."Koncert bardzo mi się podobał, wysłuchaliśmy wiele różnych instrumentów, które razem świetnie się komponowały"... Natalia Keber z klasy 6