Do szkoły bezpiecznie!

Kiedy miasto w nocy śpi smacznie,
nim się dzień nerwowy znów zacznie,
wtedy zebry, światła i znaki mają naradę na temat taki:
co by zrobić, żeby ruch w mieście był bezpieczny kiedyś nareszcie,
żeby dzieciom było w drodze do szkoły miło?
By nic złego się nie przydarzyło...

M. Januszko

29 września 2014r. klasa pierwsza spotkała się ze Strażnikiem Miejskim na zajęciach profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły”. Pan przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się pieszego po drodze, mówił również o znaczeniu noszenia odblasków.

Zajęcia były bardzo ciekawe i wszystkim się podobały. Niektórzy mogli nawet przymierzyć czapkę strażnika i zrobić zdjęcie. Najważniejsze jest jednak to, że pierwszaki wiedzą coraz więcej o bezpieczeństwie na drodze.

Marlena Sagalska-Pomaska