Dzień Owoców i Warzyw

Każdy z nas chciałby żyć długo i wciąż w doskonałej formie. O tym, jak dbać o zdrowie, należy się uczyć już od najmłodszych lat! Dlatego też przez ostatnie tygodnie uczniowie naszej szkoły zapoznawali się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi oraz         z piramidą zdrowego żywienia. Wzbogacili swoją wiedzę na temat pochodzenia produktów rolnych, ich przechowywania
i przygotowywania do spożycia. Poznali zasady bezpiecznego posługiwania się narzędziami kuchennymi oraz uświadomili sobie, jak ważne jest dbanie o higienę. Nie zabrakło także ciekawych pomysłów na kolorowe kanapki, które wykonali uczniowie klas starszych oraz plakatów promujących zdrowe odżywianie.
      Podsumowując działania prozdrowotne uczniowie klas I-III postanowili 28 października 2014 roku zakończyć realizację programu „Dzień Owoców i Warzyw” w naszej szkole.
      Wtorek rozpoczęli recytacją wesołych wierszy, inscenizacją „Jak się masz zdrówko?” oraz piosenkami o tematyce owocowo-warzywnej.
Po oficjalnej uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami udali się na słodki, a przede wszystkim zdrowy poczęstunek przygotowany przez rodziców. Stoły pełne były ciast (wśród nich marchwiowe), ciasteczek, szaszłyków owocowych, sałatek i innych łakoci. Najbardziej smakowały dzieciom soki owocowe i wielowarzywne, które na miejscu można było zamówić, bowiem sokowirówka doskonale je przyrządzała.  Mamy uczniów zadbały o to, aby było zdrowo, ciekawie, a także smacznie, za co ogromnie dziękujemy:) Bawiliśmy się zdrowo i kolorowo !
Podsumowanie zdrowych, owocowo-warzywnych wydarzeń, można tylko zakończyć słowami: Cura, ut galeas! ....Dbaj o zdrowie!