Dzień Praw Dziecka w Szkole Podstawowej nr 227

Dnia 20 listopada 2014r. po raz pierwszy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka oraz 25. rocznicę uchwalenia Konwencji  o Prawach Dziecka. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 227 im. kpt. Lucyny Hertz  swoimi działaniami dopisała wymienione wydarzenia do szkolnej tradycji.
         Podczas lekcji odbywających w przeddzień i w dniu 20 listopada uczniowie i nauczyciele podjęli szereg inicjatyw. Miały one zapoznać dzieci z ich prawami. Zwieńczeniem obchodów było wypuszczenie do nieba stu balonów, na których zostały napisane najważniejsze (zdaniem uczniów) prawa dziecka.