Elektrokonkurs- Gra Miejska 2014

24 października 2014r. uczniowie z klasy szóstej wzięli udział w  ELEKTROKONKURSIE – GRZE MIEJSKIEJ organizowanej w ramach WARSZAWSKICH DNI ELEKTRORECYKLINGU 2014 organizowanych przezBiosystem Elektrorecykling Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Biosystem Zakład Gospodarki Komunalnej Organizację Odzysku S.A.
     W ramach konkursu uczniowie wraz z  nauczycielem przyrody przeszli trasę ścieżki konkursowej. Odwiedzili sześć wyznaczonych punktów na terenie Warszawy i odpowiedzieli na zadane pytania (rozwiązali zadania zawarte na planszach konkursowych).

Każda z  plansz zawierała pytanie lub zadanie związane z:
-rozpoznaniem wybranego problemu ekologicznego;
-zdiagnozowaniem jego przyczyn lub znalezieniem odpowiedzi na zadane pytanie;
-przygotowaniem odpowiedzi lub/i propozycji rozwiązania problemu w drodze dyskusji z uczniami biorącymi udział w projekcie.

W trakcie gry uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, który zaprezentowano w Mazowieckim Instytucie Kultury – Jednostce Organizacji Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Udziału uczniów w tej grze przyczynił się do wzrostu świadomości ekologicznej oraz aktywnego działania na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego.

Marlena Sagalska-Pomaska