Konkurs na zabawkę z recyclingu

W piątek 12 grudnia w wypożyczalni nr 28 Biblioteki Publicznej Dzielnicy Włochy został rozstrzygnięty konkurs „Jestem eko – moja na zabawka z recyclingu”. Wzięło w nim udział wielu uczniów z kl 2a i 3a z naszej szkoły, którzy przygotowali bardzo pomysłowe i ciekawe prace. Chociaż nie zajęliśmy miejsca na podium to wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz pudełkami z materiałami plastycznymi. Do połowy stycznia prace będzie można zobaczyć w Urzędzie Dzielnicy, później wrócą do swych twórców. Poniżej przedstawiamy wrażenia kilkorga uczestników z kl. 2a.:

Dominik : W bibliotece było bardzo, bardzo dużo prac. Mi się najbardziej podobał z tych prac tor samochodowy tylko tak naprawdę to te samochody co jeżdżą po torach to nie są metalowe tylko są z kartonu i pomalowane. Pierwsze miejsce zdobyła Larysa z którą chodziłem do przedszkola bo zrobiła świetną kuchenkę z kartonu i płyt CD. Ja zrobiłem dwupłatowiec, taki samolot, który ma z jednej strony dwa skrzydła i z drugiej strony dwa skrzydła. Zrobiłem go z butelki po mleku i kartonu.

Gabrysia : Zrobiłam auto z dwóch pudełek: jedno od puzzli, które zabrałam bratu i drugie okrągłe od cukierków. Z rolki po papierze toaletowym zrobiłam koła. Na samą górę dałam to okrągłe pudełko jako kabina samochodu. I to był samochód.

Maciek: Na konkurs zrobiłem czołg. Zrobiłem go z rolek po papierze toaletowym i zrobiłem jeszcze z pudełek po lekarstwach, zapałkach i po lizaku taką rurę i połączyłem do siebie. Następnie przymocowałem to do czołgu i to był zbiornik paliwa. Pomalowałem czołg na zielony i czarny.

Staś: Ja zrobiłem robota, który się składał z butelek po kefirze, paru ziaren fasoli i sznurków. To był robot, który był marionetką.

Dzieci z klasy II przy współpracy p. Anny Kobus