Kreatywne pisanie w kl. 2

W dn. 26 marca uczniowie klasy 2 stworzyli własne opowiadanie w ramach warsztatów kreatywnego pisania. Najpierw wymyślili zestaw słów, następnie zapisali je na tablicy i wspólnie utworzyli z nich ciekawą historyjkę. Aby zaś dać każdemu możliwość własnej ekspresji tytuł i ciąg dalszy każdy napisał samodzielnie.

Pies Mafinek i kot Mruczek pojechali pendolino na wycieczkę nad morze. Na stacji kolejowej czekał na nich meleks, w którym siedział chomiczek Mimi. Razem pojechali do miasta, żeby kupić pudełko. Do pudełka wsypali klocki lego. Potem poszli zjeść babeczkę, a kot zamówił zupę rybną. Po obiedzie pojechali na wycieczkę rowerową do parku. Tam spotkali pandę Kuki. Panda bawiła się ze szczeniakiem. Rysowali na tablecie. Nagle przyszedł koń w sukni i zaczął tańczyć. Bardzo ładnie tańczył i wszyscy bili mu brawo. Nagle chomik Mimi wskoczył na krzesło i zawołał: Spóźnimy się na samolot! Pies powiedział: Trudno będzie zdążyć na samolot. Kot Mruczek powiedział: spróbujmy zdążyć! Wsiedli do meleksa i szybko pojechali na lotnisko. Tam czekał na nich samolot LOT. Wsiedli do niego i polecieli do Ameryki. A potem...

c.d.n.