Lekcja kleksografii

Dlaczego warto czytać książki?

Uczniowie klasy czwartej z pewnością znajdą mnóstwo odpowiedzi na pytanie zadane powyżej! Jedno jest pewne..., dzięki czytaniu można przenieść się do świata fantazji, pomarzyć, przeżyć ciekawą przygodę.
            Tak właśnie stało się, gdy omawialiśmy lekturę „Akademia Pana Kleksa”. Chociaż przez chwilę mogliśmy poczuć się jak uczniowie wspaniałej szkoły…Uczestniczyliśmy w lekcjach kleksografii i geografii, które zapamiętamy na długo. Piękne i oryginalne kleksy, ukryta w nich tajemnica, dyskusje na temat obrazka, pochłonęły nas całkowicie :). Lekcja z piłką - globusem była nie tylko sprawdzeniem znajomości państw i kontynentów, ale niezwykłą zabawą, w której wszyscy z chęcią wzięli udział :)
            Spotkanie z bohaterami książki pozwala na stworzenie magicznego świata w naszej rzeczywistości, a lekcje stają się o wiele ciekawsze i na pewno niezapomniane...

A.S.