Lekcja z eksperymentem

Na lekcji zrobiliśmy eksperyment. Nalaliśmy wodę do szklanego pojemnika. Sprawdziliśmy pojemność puszek z napojami gazowanymi oraz zawartość cukru w puszce. Porównaliśmy zawartość cukru. Włożyliśmy puszki do wody. Okazało się, że puszka z cukrem tonie, a bez unosi się w wodzie. Policzyliśmy ile  torebek cukru jest w jednej puszce.

Wnioski : puszka napoju gazowanego ma duuużżżżżżooooooo cukru aż 11 torebek po 3 gramy każda.

Nie wierzycie? Sprawdźcie sami!

Uczniowie klasy II