Projekt KidSpeak

„Konnichiwa” oraz „Sälem!” – tymi słowami powitały nas Lisa z Japonii i Assem z Kazachstanu, które gościły w naszej szkole w dniach 16-20 lutego w ramach Projektu KidSpeak. Wolontariuszki przez cały tydzień prowadziły warsztaty językowo- kulturowe dla uczniów klas 1-6. W atrakcyjny sposób zapoznały dzieci z kulturami i historią krajów, z których pochodzą, nauczyły podstawowych zwrotów po japońsku oraz kazachsku. Lisa przybliżyła nam sztukę orgiami, a razem z Assem obejrzeliśmy jej rodzime bajki. Wolontariuszki podczas warsztatów posługiwały się językiem angielskim i skutecznie zachęcały naszych uczniów do konwersacji.

Dzięki międzynarodowym projektom (Enjoy My Origin w roku szkolnym 2013/2014 oraz tegoroczny KidSpeak) uczniowie naszej szkoły uczą się postaw tolerancji, poszerzają swoje horyzonty poznawcze, rozbudzają zainteresowanie światem oraz dostrzegają istotę nauki języków obcych. To także doskonała szansa na sprawdzenie własnych zdolności językowych w praktyce :)

Serdecznie dziękujemy Rodzinom goszczącym Lisę oraz Assem, bez których pomocy projekt nie mógłby się odbyć.

Z niecierpliwością czekamy na przyszły rok szkolny i kolejne spotkanie z KidSpeak!