Relacje z obchodów Dnia Ziemi 2015

22 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole Dzień Ziemi. Dla uczestników przygotowano wiele konkursów        i zabaw.
           Na pierwszej lekcji uczniowie kl.I-VI mieli wykonać plakat. Następnie zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby przedstawić swoje dzieła. Po prezentacji  rozpoczął się quiz przyrodniczy. Reprezentanci klas I - VI odpowiadali na pytania konkursowe. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ekologii. Następnie uczniowie otrzymali gazety, aby w ciągu piętnastu minut wykonać ubranie ekologiczne dla modelki lub modela. Ta konkurencja była bardzo emocjonująca.

Imprezę zwieńczyło przedstawienie przygotowane przez pasjonatów przyrody uczestniczących w  pozalekcyjnych zajęciach przyrodniczych.

Obchody Dnia Ziemi nie tylko sprawdziły wiedzę uczestników na temat ekologii, ale uświadomiły także  potrzebę dbania o naszą planetę.

Zofia Landowska
Uczennica klasy 6a

Dnia 22 kwietnia w naszej szkole zorganizowaliśmy obchody  Dnia Ziemi. Podczas tej imprezy uczniowie wzięli udział w różnych konkursach, tj.: plakat na temat „Z energią zmieńmy źródła”, quiz przyrodniczy oraz pokaz mody ekologicznej. Po ciekawych zadaniach konkursowych podziwialiśmy przedstawienie na temat ekologii przygotowane przez uczniów klasy 5a i 6a. Po inscenizacji odbyło się ogłoszenie wyników konkursów i rozdanie dyplomów.

Wyniki :

I miejsce – klasa 1 i klasa 5

II miejsce – klasa 2 i klasa 4

III miejsce – klasa 3 i klasa 6

Wszystkim gratulujemy wiedzy i ciekawych pomysłów:)

Natalia Składanowska
Uczennica klasy 6a

Podczas obchodów Dnia Ziemi wręczone zostały dyplomy dla uczestników i podziękowania dla klas za udział w szkolnym oraz pozaszkolnym konkursie „Dni Przyjaciół Lasu 2015”  organizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Dyplomy za zajęcie ex aequo I miejsca w szkolnym konkursie otrzymały:

Matylda Łukaszewska, uczennica klasy 3a, w kategorii: „Drzewa Naszych Lasów” oraz  Zofia Landowska, uczennica klasy 6a, w kategorii: „Przyjaciel Lasu”.

Marlena Sagalska-Pomaska
Nauczyciel przyrody