Sprzątanie Świata Polska 2014

19 września 2014r. w ramach lekcji przyrody uczniowie klas 4 – 6 realizowali działania w zakresie ogólnopolskiej

akcji „Sprzątanie Świata Polska 2014” zainicjowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W trakcie wykonywania prac

porządkowych w okolicy szkoły odbyła się krótka pogadanka dotycząca recyklingu i gospodarki odpadami mająca na celu

podniesienie wiedzy ekologicznej oraz przypomnienie o konieczności segregacji odpadów komunalnych.

- Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko?

- Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów i dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę?

W piątek odpowiedzieliśmy na powyższe pytania prowadząc bardzo ciekawe dyskusje...

Z uwagi na tegoroczne hasło akcji „Turysto! Szanuj środowisko!”

działania uczniów klas młodszych koncentrowały się na plakatach

przyrodniczych i ekologicznych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki turystyczno-krajoznawczej.

To była ciekawa lekcja przyrody, odpowiedzialności i świadomości ekologicznej.

Marlena Sagalska-Pomaska