Warsztaty "Mit, baśń, legenda, bajka"

24 października br. uczniowie klasy 5 uczestniczyli w warsztatach Mit, baśń, legenda, bajka, które miały miejsce na Zamku Królewskim. Celem zajęć było określenie różnic między często mylonymi gatunkami literackimi. Specyfikę gatunków wyjaśniała pani kustosz, opierając się m.in. na micie o Orfeuszu i Eurydyce,  baśni  o złotej kaczce,  legendzie o świętym Jerzym i bajce o żółwiu i kaczkach, których treści poukrywane były w różnych salach Zamku Królewskiego.
     Na koniec tej literackiej podróży uczniowie, w formie plastycznej, stworzyli  własne interpretacje bajek, których motywem przewodnim była koza.

Milena Bojarczuk