Wycieczka klas I i II

Wycieczka  do Łodzi o charakterze filmowym i teatralnym z wątkiem indiańskim

Na początku czerwca dzieci z klasy pierwszej i drugiej wyruszyły na trzydniową wyprawę. W planach było poznanie Łodzi i jej okolic.

Pierwszy dzień wyprawy upłynął pod hasłem filmu i teatru. Uczniowie odwiedzili Wytwórnę Filmów Animowanych Se-Ma-For. To tu wyprodukowano "Misia Uszatka" i "Parauszka". Dzieci miały możliwość stworzenia własnych filmów animowanych podczas warsztatów w studio filmowym. Okazało się to być zajęciem wymagającym dużej cierpliwości i dokładności.

Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych, podczas których poznały różne rodzaje lalek teatralnych i po raz kolejny, sami mogli spróbować popracować jako animator kukiełek.

Drugi dzień dzieci spędziły w Borysewie w ZOO Safari. To była prawdziwa egzotyczne przygoda. Największe wrażenia zrobiły białe tygrysy, głaskanie węża i jaszczurki oraz tresowana foka. Natomiast symulator 7D-  jazda wagonikiem pod ziemią - dostarczył bardzo silnych i niepowtarzalnych wrażeń.

Po tych silnych emocjach, nastąpiła chwila relaksu podczas kąpieli w czekoladzie. To była prawdziwa pyszna kąpiel.

Ostatni dzień upłynął pod hasłem poznania historii Łodzi i Manufaktury. Podczas warsztatów dzieci stworzyły nadruk na tkaninach. Uwagę uczniów przykuły stare samochody, a wenecka karuzela okazała się prawdziwym hitem.

Potem dzieci udały się do wodza Tatanki, gdzie mogły poznać życie i zwyczaje Indian pod okiem Wielkiego Wodza. Najwięcej emocji wzbudziło strzelanie z łuku oraz rzucanie oszczepem.

Na zakończenie wyprawy było ognisko i pieczone kiełbaski.

Wyprawa była wspaniała, zostawiła mnóstwo wspomnień.

Następna taka wycieczka dopiero za rok.

Renata Spałek