Zajęcia w przedszkolu

Starsi – Młodszym

Pierwszy raz poczułam, jak to jest być nauczycielem...

13 kwietnia miałam przyjemność prowadzić zajęcia, których adresatami były przedszkolaki. Temat naszego spotkania dotyczył zdrowego żywienia, o którym dużo mówimy w ramach programu „Trzymaj formę”.

Dzieci były bardzo zainteresowane tym, co się będzie działo. Szczególnie podobało im się przedstawienie na temat zdrowego żywienia. W grupie czwartej zebrałyśmy wraz z koleżanką największe brawa, bowiem uczęszcza do niej rodzeństwo wielu moich znajomych. Zajęcia były bardzo ciekawe. Wszyscy się rozgadali na temat informacji ukazanych w prezentacji, odpowiadali na pytania i widać było, że każdemu się podobało.

Ten dzień był bardzo udany i miło go wspominam :)

Julia Rożek

Klasa 5a

Przedszkolaku... „Trzymaj formę”!

13 kwietnia po pierwszej godzinie lekcyjnej poszłyśmy wraz z panią Marleną Sagalską-Pomaską, nauczyciel przyrody, do Przedszkola nr 175. Miałyśmy pokazać dzieciom z grupy drugiej i czwartej projekt o zdrowym żywieniu, który realizowałyśmy w ramach programu „Trzymaj formę”.

Gdy weszłyśmy do sali, zaskoczyła nas cudowna atmosfera, którą zastałyśmy. Dzieci się przedstawiły, a uśmiechnięte buźki dodały nam odwagi, by zacząć zajęcia. Pokazałyśmy opracowaną przez nas prezentację multimedialną, podczas której pytałyśmy przedszkolaki jak się odżywiają, dlaczego warto jeść warzywa i owoce. Później poprosiłyśmy, aby zechciały zagrać w naszym przedstawieniu pt. „Owoce i warzywa”. Dzieciom bardzo się to podobało. Spotkanie zakończyło się głośnym: „Dziękujemy!” oraz mocnym przytulaniemJ

Do szkoły wróciłyśmy dumne z siebie i z naszych małych przyjaciół.

Weronika Sędziak

Klasa 5a