Zajęcia z robotyki

W naszej szkole rozpoczęły się zajęcia z robotyki na bazie klocków LEGO WeDo Education. To bardziej złożone zestawy klocków, które po podłączeniu do komputera i zaprogramowaniu wprawiane są w ruch. Dzięki specjalnym silniczkom, czujnikom ruchu i pzekładniom można budować proste roboty, które ruszają się, wydaję dźwięki, jeżdżą lub omijają przeszkody. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z firmy Dziecięce Przygody z Robotyką.

A oto relacja dzieci po pierwszych zajęciach:

Robiliśmy takie nogi, które kopały jak szalone i się ciągle obracały. To były nogi Lewandowskiego! Tylko zamiast piłki podkładaliśmy taki klocek lego. Budowanie było trudne bo musieliśmy zbudować takie dwie nogi z klocków lego. I trzeba je było podłączyć do sterownika. I podłączyć do komputera. Jak się włączyło program to nogi kopały kawałek programu do bramki. Trzeba było trzymać pdostawkę, zęby ta noga nie latała. Zajęcia były bardzo fajne!