Żyję ekologicznie na co dzień

10 października 2014r. dla klas 4-6 odbył się I etap szkolny XII edycji konkursu o tematyce ekologicznej pt. „Żyję ekologicznie na co dzień" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego.
         Podstawowym zadaniem konkursu było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej oraz kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska. Intencją konkursu było także rozbudzanie poczucia odpowiedzialności wobec otaczającej przyrody oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia środowiska.
         W konkursie wzięło udział 46 uczniów, którzy proponowali konkretne działania i rozwiązania w codziennym życiu, aby zapobiegać degradacji środowiska poprzez ograniczenie zużycia wody, energii elektrycznej czy ilości wytwarzanych śmieci, a w konsekwencji zapobiegać zmianom klimatu.
         Z każdej klasy komisja konkursowa wybrała jedną najciekawszą pracę. W klasie 4 była to praca Janka, w klasie 5 – Aleksa, zaś w klasie 6 Mateusza.
         Praca Aleksa została zakwalifikowana do II etapu Konkursu - Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
          Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
                                                                                                                                                  Marlena Sagalska-Pomaska