Informujemy, iż ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz do celów statystycznych i analizy ruchu. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

OK
Jesteś 37347 odwiedzającym.
              Do wakacji zostało 83 dni!

Szkoła Podstawowa Nr 227
im. kapitana Lucyny Hertz
02-154 Warszawa, ul. Astronautów 17
tel./fax (022) 846 03 81

Sukcesy uczniów

 

SZKOLNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

 

17.03.2016 r.

LAUREACI I FINALIŚCI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU STYPENDIADA 2015/2016

Uczniowie klasy II i klasy III wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA,   w olimpiadzie czytelniczej, ortograficznej, matematycznej oraz plastycznej.

 

 

Olimpiada czytelnicza

Szymon Czajka kl.2

Zofia Marciniak kl.2

Natalia Skierkowska kl.3

Wyróżnienia

Faustyna Sładek kl.2

Zuzanna Górecka kl.2

Stanisław Kobus kl.3

Dariusz Cybul kl.3

Marta Dobosiewicz kl.3

 

Olimpiada ortograficzna

I miejsce

Natalia Skierkowska kl.3

Wyróżnienia

Julia Morawska kl.2

 

Olimpiada matematyczna

Wyróżnienia

Faustyna Sładek kl2

Dariusz Cybul kl.3

 

Olimpiada plastyczna

Wyróżnienia

Zuzanna Górecka kl.2

Marta Dobosiewicz kl.3


17.03.2016 r.

Sukces szóstoklasistów!

10 marca br. reprezentanci naszej szkoły, szóstoklasiści, zmierzyli się z rówieśnikami oraz uczniami gimnazjów w IV Turnieju Scrabble "Graj z Ochotą!", który organizowany jest  co roku przez panią Ewę Kucharczak, nauczyciela Gimnazjum nr 15 przy ul. Siemieńskiego.

Podczas scrabblowych zmagań uczniowie wywalczyli zaszczytne trzecie miejsce, czego gratulujemy, życząc dalszych zwycięstw w kolejnych turniejach:)

Wyniki IV Turnieju Scrabble

 I miejsce

SP 61  Iga Matejowska, Karolina Baszkiewicz

II miejsce

SP 280  Adam Podskarbi, Maksymilian Francuz

III miejsce

SP 227  Julia Rożek, Przemysław Siuciak

 

 


Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej 

 W dniu 10 listopada 2015 r. została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna, której celem była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.

      W olimpiadzie wzięło udział 4016 uczniów ze szkół podstawowych.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów są uczniowie klasy piątej, pasjonaci mitologii: 

    Krzysztof Trzonkowski                  5. miejsce             dyplom laureata

    Julia Nalazek                                  13. miejsce           dyplom laureata

    Jagoda Radomska                         16. miejsce           dyplom uznania

    Katarzyna Białoszewska                20. miejsce           dyplom uznania 

         Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy kolejnych sukcesów:)




 


 

                                                                                                                           


 W czwartek, 25 września 2015r. odbył się szkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla klas IV - V . Z radością informujemy, że spośród wszystkich uczestników konkursu na zadane pytania najlepiej odpowiedzieli: Antoni Kobosz uczeń klasy 4, Alicja Czaczkowska z kl.5 i Miłosz Bankiewicz z kl.6. 

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie:)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Zapraszamy do udziału w  kolejnym Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym 

22 października 2015r. 

Marlena Sagalska-Pomaska

Włodzimierz Romańczak

 

 


 11.06.2015 r.


10.06.2015 r.

10.06.2015 r,


21.04.2015 r.

09.04.2015 r.

 

SUKCESY MAŁYCH GIGANTÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 227

 z ul. ASTRONAUTÓW 17

Od wielu lat nasi uczniowie z klas młodszych biorą udział w ogólnopolskim konkursie STYPENDIADA.
W tym roku szkolnym 2014/15 uczniowie klas drugich i trzecich rywalizowali w czterech kategoriach konkursowych:
w konkursie czytelniczym "Abecadło", w konkursie ortograficznym "Ortografek", w konkursie matematycznym "Plusik",
w konkursie plastycznym "Plastuś".

Z klasy drugiej wystartowało 18 uczestników, zaś z klasy trzeciej – 11 osób. Niektórzy uczniowie podjęli się dużego wyzwania, albowiem wystartowali we wszystkich czterech kategoriach i był to dla nich prawdziwy grudniowy maraton konkursowy.

Tegoroczna edycja Stypendiady okazała się dla naszych uczniów bardzo szczęśliwa.

W konkursie plastycznym „Plastuś”  wyróżnienia zdobyły uczennice: Marta Dobosiewicz z klasy 2, Natalia Skierkowska z klasy 2, Wiktoria Omelańczuk z klasy 3.

Ponad to Natalia Skierkowska, która zgłosiła się do 4 konkursów zdobyła najwyższą średnią spośród wszystkich uczestników konkursu i zdobyła nagrodę rzeczową.

W kategorii Główne Grand Prix nasi uczniowie uplasowali się w skali kraju na III miejscu i nasza szkoła otrzymała Brązowy Puchar.

Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali  Szkołę Podstawową nr 227 w ogólnopolskich zmaganiach Małych Gigantów, serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu.

 

08.04.2015 r.

22.03.2015 r.

Mistrzowie gry w  Scrabble

       Miło nam poinformować, że uczniowie reprezentujący naszą szkołę w międzydzielnicowym  III Turnieju  Scrabble „Graj z Ochotą!” organizowanym przez Gimnazjum nr 15,  zajęli I miejsce!!!

Marlon Masłowski oraz  Igor Staręga

            z kl.6a wykazali się tym, co w tej grze jest bardzo znaczące, tj. logicznym myśleniem, znajomością ortografii                 i gramatyki języka polskiego.

16 marca, w poniedziałek, pokonali osiem drużyn z ochockich szkół podstawowych!

To niesamowity zaszczyt i wyróżnienie!

       Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych TAKICH sukcesów :)

                                                                                                                                              Aneta Słysz

 

 


Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus i Olimpusek z języka angielskiego

 
Dnia 8 i 9 stycznia odbył się ogólnopolski konkurs Olimpus z języka angielskiego dla klas IV-VI i Olimpusek z języka angieslkiego dla klas młodszych. Na każdym z poziomów brało udział ponad 4100 uczestników!!
Wyiki naszych uczniów przedstawiają się następująco:
Imię i nazwiskoPunktyMiejsce
Wiktoria Pawłowska kl.VI50/6011- dyplom uznania
Zuzanna Zapolska kl. VI 50/6011- syplom uznania
Igor Staręga kl. VI48/6013- dypolm uznania
Marta Kowalczyj kl. VI48/6013- dypolm uznania
Marta Krzyżanowska kl. IV42/6019-dyplom uznania
 
 
Olimpusek z języka angielskiego:
 
IMIĘ I NAZWISKOPUNKTYMIEJSCE
Antoni Kobosz kl.3170/21014-dyplom laureata
Zuzanna Górecka kl.1170/21014-dyplom laureata
Julia Falkowska kl.1165/21016-dyplom uznania
Jakub Musialik kl.1155/21019-dyplom uznania

Gratulujemy!!!
 
 

 25.02.2015

 

 


 

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej 

          W dniu 13 listopada 2014 r. w została przeprowadzona Ogólnopolska
Olimpiada Mitologiczna organizowana przez Olimpus. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. 17 grudnia otrzymaliśmy wyniki...

Szkoły podstawowe reprezentowało 3115 uczniów!  Wśród laureatów znaleźli się:  Igor oraz Michał :)

          Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

Imię

Nazwisko

Suma punktów

Miejsce

Opis

Igor

Staręga

58/60

3

Dyplom laureata, nagroda książkowa

Michał

Dobosiewicz

56/60

5

Dyplom laureata, nagroda książkowa

Julia

Modelewska

 

49/60

12

Dyplom uznania

Aurelia

Obrochta

 

45/60

16

Dyplom uznania

 


 
 
 

 

 

 

 


 

 

 


Turniej Scrabble Graj z Ochotą!

 

 
 


Ostatnie sukcesy Tomka :) Gratulujemy!!!

 

 


 

 

 

Nasi uczniowie mają rozległe zaitnteresowania.

Poniżej prezentujemy ich sukcesy  w  różnych dziedzinach. 

 

 

Tak o swojej pasji wypowiada się Natalka Keber z kl. 5a

„Nazywam się Natalia Keber i mam 11 lat. Lubię tańczyć, ćwiczę codziennie i mam zajęcia taneczne 4 razy w tygodniu. Taniec, w któym się udzielam to modern jazz i showdance.

15 grudnia 2013r. pojechałam ze swoją grupą na zawody taneczne, były to mistrzostwa świata (XIII World Dance Week Mikołajki Poland 2013). Zdobyłyśmy 3 miejsce z 5 uczestniczących w tej kategorii formacji. Wszystkich zachęcam do znalezienia swojej pasji, talentu lub hobby”.

Pozdrawiam

Natalia Keber

 

 

Wszystkim gratulujemy zaangażowania w rozwijanie pasji i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia :) 


Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

Jakub Antos                     kl.6a           miejsce II             Dyplom laureata

Aleksandra Rębacz     kl.6a           miejsce II             Dyplom laureata

Michał Dobosiewicz   kl.5a           miejsce VI            Dyplom laureata

 

Franciszek  Popiel             kl.6a                    miejsce 14                Dyplom uznania

Adam Tomaszewski        kl.6b                    miejsce 15                Dyplom uznania

Igor Staręga                       kl.5a                     miejsce 15               Dyplom uznania

Marlon Masłowski           kl.5a                     miejsce 18               Dyplom uznania

Maciej Rykała                    kl.6b                     miejsce 21               Dyplom uznania

Jakub Skierkowski           kl.6b                     miejsce 26              Dyplom uznania

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej udział wzięło 4070 uczniów szkół podstawowych!

 Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykonanie: AGINUS