eTwinning

eTwinning to program polegający na łączeniu i współpracy szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. eTwinning opiera się na wykorzystywaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w działaniach ponad granicami.

W ramach programu uczestnicy nawiązują kontakt i komunikują się ze szkołami partnerskimi, doskonalą umiejętność posługiwania się językiem angielskim, poznają kulturę i historię innych krajów oraz realizują międzykulturowe i  międzyprzedmiotowe projekty.

Nasza szkoła przystąpiła do eTwinning już w poprzednim roku szkolnym. Wraz ze szkołami z Rumunii, Grecji oraz Litwy zrealizowaliśmy projekt Letters to Santa Claus. Celem podjętych działań była integracja kulturowa młodzieży różnych grup wiekowych. Licealiści z Rumunii wcielili się w rolę świętego Mikołaja, odpisując na każdy list wysłany przez dzieci ze szkół podstawowych z krajów, które przystąpiły do  projektu. Uczniowie z SP 227 z entuzjazmem projektowali bożonarodzeniowe pocztówki, ułożyli treść listów w języku angielskim i zamieścili je na TwinSpace- Stronie działań. Pod koniec grudnia, każde dziecko otrzymało mailowo imienną odpowiedź na swój list oraz życzenia świąteczne.

Zachęceni ubiegłorocznymi działaniami jesteśmy gotowi na podjęcie kolejnego wyzywania już wkrótce:)

Milena Bojarczuk